HAYRAT VAKFI BUCAK TEMSİLCİLİĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI
Osmanlıca öğrenmeye hazır mısınız ?

Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Bucak İlçemizde de Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osmanlıca Türkçesi kursları başlıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Hayrat Vakfı Bucak Temsilcisi Hasan Kayacan;
Geçmişimiz ve Şanlı ecdadımızla olan bağlarımızı sağlamlaştırmak ve Milli Kültürümüzün eskimez yazısı olan Osmanlı Türkçesini herkesin kolayca öğrenebilmesi için Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Ücretsiz Osmanlı Türkçesi kurslarımıza kayıtlar başlamıştır.
Millî Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında tüm Türkiye’de yaklaşık 500 bin kişiye eğitim verilmiş ve sadece Bucak ilçemizde 1000 ‘den fazla vatandaşımıza Osmanlı Türkçesi öğretilerek Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifikaları verilmiştir.
Özellikle gençlerimizin, liseli ve üniversiteli kardeşlerimizin bin yıllık kültür hazinemizin anahtarı olan Osmanlı Türkçesini öğrenmesini arzu ediyoruz.
Osmanlı Türkçesini öğrenmenin çok kolay olduğunu söyleyen ve 7 den 70 e her yaşta insanların az bir gayretle çok kısa sürede Osmanlıca yazıları okuyabileceğini söyleyen Kayacan, tüm halkımızı kurslara katılmaya davet ediyoruz dedi

Kursa kayıt olmak isteyen 12 yaş ve üstü vatandaşlarımız İlçemiz Halk Eğitim Merkezine başvurabilirler ayrıca bilgi almak isteyenler 05065847258 nolu iletişim hattımızdan ve  www.osmanlicaegitim.com adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirler