Kurumsal

Hakkımızda

Milli ve manevi değerlerimizi yayma, yaşatma ve imar etme gayesiyle hareket eden Hayrât Vakfı, yerel ve uluslararası alanda kuruluş amacı doğrultusunda faaliyetlerini yürütmektedir.

Vakıf, asıl faaliyet alanı olan ‘İman ve Kur’ân hizmeti’eksenli eğitim çalışmalarının yanı sıra, sosyal dayanışma ve birlik şuuru çerçevesinde, Türkiye genelinde bir sivil toplum çatı kuruluşu olan ‘Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın kurucularından olup, halen bu vakfın Mütevelli Heyeti, Yönetim ve İcra Kurulları üyesidir.

“Yağmur Eğitim Gelişim ve Yardımlaşma Derneği” adıyla Hayrat Vakfı Gönüllüleri tarafından Kurulan 2009 Ekim ayında faaliyete başlayan derneğimiz, geçtiğimiz dönem pek çok hizmetlere vesile olmuştur.

 

Hacı Ömer Ağa Camii karşısında bulunan derneğimiz, gençlere yönelik Değerler Eğitimi, yetişkinlere yönelik Tefekkür Dersleri, her yaş için Osmanlıca ve Kur’an-ı Kerim kurslarının yanı sıra, öğrenci ve esnafa yönelik faaliyetler de yapmaktadır.

Ayrıca  Hayrat Vakfı  , Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında arasında imzalanan Protokoller kapsamında;

  • Tüm Liselerde her ay bir konuda seminer ve konferanslar yapıldı,
  • Kredi Yurtlar Kurumunda , Halk Eğitim Merkezinde ve Dernek Merkezinde Osmanlıca ve Kuran-ı Kerim kursları açıldı.
  • 2017 Yaz Ayında Halk Eğitim Merkezi , İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu işbirliği ile Neşeli Yaz Okulu Eğitim Çalışması yapılarak 200 öğrenciye Milli ve Manevi Değerler Eğitiminin yanı sıra Kuran-ı Kerim ve Temel Dini bilgiler dersleri verilmiştir.
  • 2017/2018 Eğitim Öğretim döneminde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik her Cumartesi 10.00-14.30 arası Gençlerle Başbaşa isimli Milli ve Manevi Değerler eğitimi ile birlikte Kuran-ı Kerim , Osmanlı Türkçesi , Adab-ı Muaşeret , Temel Dini Bilgiler , Namaz Eğitimi ile birlikte okul derslerine yönelik  Temel İngilizce içerikli ücretsiz eğitim programı yapılmaktadır.
  • Gençlere yönelik Sosyal , Kültürel ve Sportif faaliyetler düzenlenmektedir.
  • Kaymakamlık önünde Hayrat Yardım Bilgi standı açılarak Ramazan aylarında , Kurban Bayramlarında yurt içi ve yurt dışı yardım faaliyetleri düzenlendi,
  • Bucak İlçemizde Ramazan ayı boyunca çeşitli mahallelerde ve eğitim merkezimizde yaklaşık 2000 kişiye İftar Yemeği verildi.
  • 200 Aileye Ramazan Gıda paketi ve 200 çocuğa Bayramlık Hediye Paketleri verildi
  • Hayrat Yardım Derneği ile yapılan çalışmalarda İlçemizden Suriye’ye 5 Tır Gıda ve İnsani Yaşam malzemesi gönderildi.