Bucak’ta yaşayan ve soy ismini gizlilik prensibimiz gereği veremediğimiz Hayırsever Kamil bey tarafından 4 ay önce yapılan su kuyusu bağışı 16 Ocak 2018 tarihinde Arakan’da faaliyete geçmiştir.

Bu kuyu vesilesiyle binlerce mazlum ve mahsun Arakan’lı müslüman kardeşlerimiz ve tüm ihtiyaç sahiplerinin su ihtiyaçları giderilecek ve Bucak ilçemizin ismi Arakan’da yıllarca yaşayacaktır.

Hayrat Yardım Bucak Koordinatörü Mustafa Ağgül ;

Zulüm altında olan Arakan halkına İlçemizden böyle bir Su Kuyusu açılmasında emeği geçen hayırsever  vatandaşımız Kamil beye en samimi duygularla teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden ve emeği geçenlerden razı olsun. Bu Su kuyusu bağışı çok ciddi ve büyük bir iyiliktir. Çünkü orada insanlar su bulmakta oldukça zorlanıyor ve yaşam şartları çok zor. Zaten zulmeden bir yönetim var. İnşaallah Bucak adının yaşatılacak ve hizmet verecek olan bu kuyu ile hem insanlar hem hayvanlar istifade edeceklerdir.

Hayrat Yardım Derneği olarak bizler şu ana kadar Arakan’da 600 den fazla su kuyusu açtık ve mazlum kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yardım faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilirler.