2019 Yaz okulu sertifika törenimiz


Bucak’ta yaz okulu ve sertifika töreni ilgili  İlçe temsilcimiz Hasan Kayacan yaptığı açıklama:

Hayrat Vakfı Bucak temsilciliği ve Yağmur Eğitim ve Gelişim derneği olarak, İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile  Bucak İmam hatip Ortaokulu ve Şehit Muhittin Talha Çalışkan İmam Hatip Lisesinde 300 öğrenci ile yaptığımız yaz okulu faaliyetini tamamlamış bulunuyoruz.

Bu kapsamda  ” sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir” hadisini maksat edinerek  çocuklarımıza Kuranı Kerim eğitimi, namaz sureleri ezber çalışması , temel dini bilgiler, ahlaki değerler, Peygamber efendimizin sünnetleri ve güzel ahlakı, uygulamalı namaz ve abdest eğitiminin yanısıra hergün İman hakikatleri ile ilgili sunumlar verildi.

Aynı zamanda çocuklarımıza her gün birbirinden lezzetli öğle  yemekleri, haftada bir gün piknik, kız öğrencilere takı toka tasarımı, erkeklere halı saha futbol gibi çeşitli sosyal aktiviteler düzenledik. Bu vesile ile çocuklarımız hem eğlendiler hem de güzel dinimiz İslamiyeti en iyi şekilde öğrendiler. Aileler ve öğrenciler sosyal aktivitelerden ve verilen eğitimlerden son derece memnun olduklarını ifade etmektedirler.

Bu faaliyetlerimizle “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisini hedef kabul ederek basta Rabbimizi razı etmeyi, sevgili peygamberimizi ve dinimizi sevdirmeyi, topluma  ve ülkemize güzel ahlaklı ve faydalı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ümid ediyoruz. Arzu ediyoruz.

Yaz okulumuza katılan tüm öğrencilerimize Halk eğitim merkezi tarafından düzenlenen belgelerini ve başarılı olan öğrencilerimize bisiklet , tablet , kol saati ve çeşitli hediyeleri vermek üzere sertifika törenini teşrif eden başta İlçe Kaymakamı Sayın  Yalçın Sezgin’e , İlçe Milli eğitim müdürü Sayın Osman DAMARCAN’a , Halk eğitim müdürü Sayın Musa Öztop’a , İmam Hatip lisesi müdürü Sayın Vedat Uysal’a , İmam Hatip ortaokulu müdürü Sayın Yüksel Balkamış’a , Tügva Bucak başkanı Sayın Furkan Ökte’ye ve  tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

Çocuklarımıza böyle bir fırsat verdikleri için  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘a, Milli Eğitim Bakanlığına, İl Milli eğitim müdürlüğüne ve bu kıymetli Kuran hizmetinde  gönüllü olarak destek veren, görev alan hanımefendi ve beyfendilere şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla
Hasan Kayacan

YağmurDer Yönetim kurulu başkanı